Akcja ''Czytam sobie''

Dnia 15 lipca odbyła się druga akcja zbierania książek. Książki zbieraliśmy przy MDK w Augustowie. Nasza akcja cieszyła się dużą popularnością. Wiele osób przyniosło swoje, już przeczytane książki, w celu ich uwolnienia. Zebraliśmy tego dnia 142 książki, które już czekają na nowych właścicieli. Rozniesiemy je do kilku wyznaczonych miejsc, już wkrótce. Na pewno poinformujemy o miejscach gdzie można je znaleźć. Chętnych jeszcze do oddania książek zapraszamy do" Szuflady" na ulicy Księdza Skorupki w Augustowie. Lista książek i ich tytuły już wkrótce będzie na naszym blogu w zakładce "Uwolnione książki".
Zachęcamy do podzielenia się książkami. Pozdrawiamy!
___________________________________________________________________________
Dnia 20 czerwca odbył się kolejny heppening. Pogoda tym razem dopisała. Choć z rana było chłodno, to na naszą akcję zrobiło się cieplej. Dzień był udany gdyż oznaczyliśmy 30 książek, które później roznieśliśmy do 5 miejsc w Augustowie. To była nasza pierwsza akcja uwalniania książek mamy nadzieję, że nie ostatnia. Przy uwalnianiu ich mieliśmy niezłą zabawę i przyjemność. Z tego dnia spisaliśmy nawet kilka cytatów oto kilka z nich:
-ile to kosztuje?
-ale czy na pewno one są za darmo?
-ale u nas nie ma nic za darmo.
-to bardzo trudna decyzja, ja sama takiej decyzji nie mogę się podjąć.
To kilka cytatów dzięki, którym mieliśmy uśmiech na twarzach i dobry humor. Umieszczone zdjęcie to dowód, że taka akcja się odbywa. Zdobyliśmy je dzięki uprzejmości Pani Izabeli Wróbel z Radia5. Zapraszamy na kolejną akcję, wszyscy będą mile widziani._____________________________________________________________________________

Nasz happening polega na wzięciu swojej ulubionej książki lub obecnie czytanej i przyjściu
20.06.12 (środa) o godzinie 14:00 na Rynek Zygmunta Augusta w Augustowie, aby wspólnie czytać. Celem jest zachęcenie ludzi do czytania książek. Po prostu czytasz książkę (sama sobie) w miejscu publicznym. Chcemy pokazać, że czytać wszędzie można i nie ma w tym powodów do wstydu. Trzeba pamiętać "Kto czyta żyje podwójnie"!!! :)
___________________________________________________________________

Nadszedł czas na kolejny happening!
Przewidywana data to 20.06.12. o godzinie 14:00. Jest to szczególny dzień, bowiem odbywa się wtedy Dzień wolnej książki. O ewentualnych, nieprzewidzianych zmianach  będziemy informowali na bieżąco.
Pozdrawiam! :)
___________________________________________________________________

Dzisiaj, dnia 1.06.2012 na Rynku Zygmunta Augusta w Augustowie odbyła się pierwsza akcja, mająca na
celu rozpowszechnienie czytelnictwa, polegająca na bezprecedensowym czytaniu publicznie. Mimo przeciwności losu (lało strasznie i z każdą sekundą gorzej, a w kałużach można było się utopić) dotarliśmy na miejsce, lecz tylko dzięki uprzejmości pana dyrektora (dziękujemy!) Na miejscu, już po kilku minutach pojawiła się przemiła pani z Radia 5 i przeprowadziła krótki wywiad z panią Joanną Hejduk, naszą polonistką i pomysłodawczynią akcji (oraz najlepszą nauczycielką ever).To nie ostatnia akcja, i jeśli czyta to ktoś z Augustowa lub okolic niech jeszcze w czerwcu będzie przygotowany na kolejne spotkanie czytelnicze. Gdy będziemy znali termin kolejnej akcji, znajdziecie go na tym blogu, w zakładce ''Akcja ''Czytam sobie''''
Pozdrawiam.
Obywatel_Śliwka


 Ja wspomniałem wcześniej, przy naszym pierwszym happeningu spotkała nas pani z Radia 5 i oto efekty: http://www.radio5.com.pl/?id=1&ia=39375.2 komentarze:

  1. Czytam sobie... bezkarnie od dwóch dni... i - za mną już: KOCHANKOWIE Z WERONY (Iwaszkiewicza), ALBAŃSKI KOCHANEK (Fortes)i, polecane przez Obywatela Śliwkę, IGRZYSKA ŚMIERCI (te - w trakcie) . Wniosek: jak pięknie, gdy w czerwcu leje deszcz!!!!!!!

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo chętnie przyłączyłabym się do akcji, jeżeli jeszcze kiedyś taka będzie. Niestety, mieszkam trochę za daleko ;/ szkoda, że w moich okolicach nie organizują takich spotkań. Szacunek za pomysł i chęci!

    OdpowiedzUsuń

Zostaw po sobie ślad. Dziękujemy! :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...