poniedziałek, 26 stycznia 2015

Księga wszystkich dusz Tom I Czarownica


Książka jak książka. Najpierw do połowy książki nuda, aż musiałam ją odłożyć na jakiś czas, aby sobie od niej zrobić przerwę. Gdy w końcu zmusiłam się aby ją przeczytać, poszło szybko. Niestety początek jest nudny, ale trzeba przebić się przez tą nudę, aby zrozumieć lepiej tą książkę. Dość nieciekawe wprowadzenie jednak jest ważne, aby mieć jakiś zarys tej historii.

Po przeczytaniu połowy, zaczyna się. Książka staje się bardzo ciekawa, tajemnicza i bardzo zachęcająca do czytania. Gdy przebrnie się przez nudniejsze rozdziały nie można  oderwać się od czytania. Gdy przerwie się na chwilę, zaraz nachodzi chęć na czytanie dalej. Wciąga i to bardzo. A zakończenie pierwszego tomu jest genialne od razu musisz sięgnąć po dalszą część. Dla tego cieszę, się że na mojej półce stoi cały komplet.

Historia toczy się w Oksfordzie. Główną bohaterką jest Diana, która jest czarownicą nie korzystającą ze swojego daru. Jest wykładowcą historii, dlatego większość swojego czasu przybywa w bibliotece Bodlejańskiej na przeglądaniu i notowaniu starych manuskryptów. Pewnego dnia w święto czarownic Diana zamawia stary manuskrypt, który jest bardzo dziwny. Gdy chce coś zdjąć z pułki w bibliotece poznaje Matthew. Po odnalezieniu manuskryptu, do bibliotek zaczynają przychodzić wampiry, demony i czarownice. Wszystko jest jakieś dziwne. I tak zaczyna się książka.

Książka jest interesująca i wciągająca, ale dla czytelników, którzy lubią książki romantyczne. Znajduje się w niej tajemnica, którą Diana musi rozwiązać. Zakazana miłość, która zagraża życiu obojga bohaterów. I nie odkryta potężna moc jaka drzemie w młodej czarownicy.

Bardzo mi się podoba okładka książki. Na czerwonym tle leży manuskrypt, bo tak można się domyślić.

Autor: Deborah Harkness
Tytuł: Księga wszystkich dusz
Tom: I Czarownica
Stron: 442
Wydawnictwo: AMBER
Ocena: 8/10

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...