sobota, 12 kwietnia 2014

Być Może Zapowiedzi #1 - czyli co chcę, ale jest daleko.

Tradycyjne zapowiedzi, które każdy przy nawet odrobinie chęci można znaleźć w internecie, już nam nie wystarczają, zatem wychodzimy z inicjatywą, którą sami chcielibyśmy gdzieś ujrzeć - zapowiedzi książek, które są odległe i daleko, ale fascynują równie mocno, co te, które wychodzą za miesiąc lub dwa.
Cykl ten będzie poświęcony książkom, najczęściej zagranicznym, które kuszą, ale których data wydania jest daleka od ideału (w domyśle: już!) a o których w naszym kraju być może nigdy nie usłyszymy (a może za prawą tego posta... kto wie :D).
Nie przedłużając: zapraszam!

Illuminae

Aimee Kaufman (autorka bestsellera ''These broken stars'', do którego prawa wykupiło wydawnictwo Otwarte a prawa do ekranizacji zakupiono tuż po premierze i od razu zaczęto szykować castingi) oraz Jay Krostoff (autor uwielbianej przez Śliwkę książki ''Tancerze burzy'') połączyli siły i ta cudowna grafika obok ma obrazować książkę, którą przeczytać chcę natychmiast.

Z niejasnych informacji wynika, iż będzie to trylogia opowiadająca o młodej hakerce i jej byłym chłopaku, pilocie, którzy muszą odkryć prawdę o śmiercionośnej pladze, nawiedzającej ich flotę, sztucznej inteligencji mającej ich chronić oraz o odrywaniu ich własnego, odrealnionego świata, który możliwe, iż jest zupełnie czymś innym niż im się wydawało.

Całość prawdopodobnie będzie zawierała w sobie od listów, aż po raporty medyczne, skradzione emaile, grafiki, wywiady i wiele więcej.

Jako że wmieszał w to swoje pazurki Krostoff węszę tutaj romans młodzieżowy daleki od banału. Podobnież będzie to coś, czego dotychczas nikt jeszcze nie widział - oby. Zapowiedziana na 2015.

The Circle of Twelve


Do walki o swoje przeznaczenie jako zaginionej dziedziczki potężnego i niebezpiecznego tajnego stowarzyszenia, szesnastoletnia Avery West musi rozwiązać starożytną zagadkę w śmiertelnym wyścigu po całej Europie. Zakazana miłość i łamanie kodu, bale maskowe i wybuchy, przeznaczenie i mroczne tajemnice zderzają w tym romantycznym thrillerze w stylu Kodu da Vinci dla młodzieży.Nowa rodzina Avery West może zamknąć Pradę na Champs -Elysees, kiedy chcą zrobić zakupy w spokoju, a może także łatwo zamówić bombardowanie, kiedy chcą rozpocząć wojnę.Są częścią potężnego i niebezpiecznego tajnego stowarzyszenia o nazwie The circle of twelve, i Avery jest ich zaginioną spadkobierczynią. Jeśli odkryją, kim ona jest, niektórzy z nich będą chcieli użyć jej jako pionka. Niektórzy będą chcieli ją zabić .Aby pokrzyżować ich plany, Avery musi podążać szlakiem wskazówek z punktów orientacyjnych w Paryżu do zaułków Stambułu poprzez sieć starożytnych legend i kłamstw.


Snow Like Ashes

  Szesnaście lat temu Królestwo Zimy zostało przejęte a jego obywatele zniewoleni, pozostając bez magii i monarchy. Teraz Winteriansi są jedyną nadzieją na wolność. Jest ośmiu ocalałych, którym udało się uciec, i którzy czekają na okazję, by ukraść z powrotem magię zimy i odbudować królestwo.Osierocona jako dziecko podczas klęski Winterów, Meira stała się uchodźcą. Szkolona by być wojownikiem i rozpaczliwie zakochana w swoim najlepszym przyjacielu, i przyszłym królu, Matherze - zrobi wszystko, by ponownie przywrócić władzę w królestwie. 


Gdy zwiadowcy odkrywają lokalizację starożytnego medalionu, który może przywrócić magię Wintera, Meira decyduje się go odzyskać. W końcu, odwiedzając wieże, walcząc z żołnierzami wroga służy królestwu tak, jak zawsze marzyła. Lecz misja nie idzie zgodnie z planem, i wkrótce Meira zostanie wrzucona w świat złej magii niebezpiecznej polityki - i ostatecznie uświadamia sobie, że jej przeznaczeniem nie jest być samą.

Midnight Thief 

Dorastanie na ulicach Forge nauczyło Kyrę jak rozmnożyć monetę. Ale kiedy przywódca Gildii Assasynów oferuje Kyrze lukratywną pracę, ona się waha. Nie jest pewna, czy chce grać według jego zasad . Nie wie, czy da radę oprzeć się jego mrocznej atrakcyjności.Tristam z Brancel jest młodym rycerzem. Gdy jego najlepszy przyjaciel zostaje brutalnie zamordowany przez Demon Riders, klan zaciekłych wojowników, którzy jeżdżą na krwiożerczych Wildcats, Tristam poprzysięga ich pokonać. Ale gdy dochodzenie się pogłębia, jego wysiłki zostają udaremnione przez utalentowanego złodzieja, który zakrada się do starego, obronnego pałacu z niesamowitą łatwością.Podczas pogoni Kyra i Tristam zdają sobie sprawę z tego, iż razem mają dużo większe szanse na pokonanie wrogów, przetrwanie, i zemstę. Ich lojalność wobec siebie jest wystawiana na próbę, gdy na jaw wychodzi tajemnica Kyry z przeszłości, która może zmienić całe ich życie.

 

 

Falls the Shadow

Gdy Cate Benson ma dwanaście lat, jej siostra umiera.Dwa dni po pogrzebie Violet została wymieniona i żyli, jakby nigdy nic się nie stało. Rodzice Cate są wśród tych, którzy postanowili wyjawić swoim dzieciom sekret nieśmiertelności - przez klonowanie ich po urodzeniu. Nowa Violet ma ten sam uśmiech. Ten sam śmiech . Tę samą idealną twarz. Dzięki postępowi w technologii przesyłania umysłu, ma nawet te same wspomnienia jak dziewczyna, którą zastąpiła.Może też zamordować najpopularniejszą dziewczynę w szkole .Albo przynajmniej sprawić, że to, co myślą paparazzi i  protestujący przeciwko klonowaniu, myśleli wszyscy: że klony to gwałtowne, nieprzewidywalne potwory. Przysięga sobie zostać, aby udowodnić niewinność swojej siostry- bez względu na koszty. Ale im głębiej szuka prawdy, tym starannie skonstruowane żucie Cate zaczyna się rozwiązywać odsłaniając świat pełen obłudy i kłamstwa, gdzie nic i nikt, nawet jej siostra - nie jest takie jak powinno być.


Z góry przepraszam za jakość tłumaczenia, ale mam nadzieję, że ogólne zarysy fabuł przybliżyłem wystarczająco dokładnie. Wpadło Wam coś w oko? Jam nie mogę doczekać się gdy dorwę ''Illuminae'' oraz ''Midnight thief''!

6 komentarzy:

 1. Bardzo liczę na Snow Like Ashes i Illuminae :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Pierwsze dwie pozycje zapowiadają się szczególnie interesująco :3

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo fajny pomysł na notkę, choć na zaden z wymienionych przez ciebie tytułów bym nie czekała. Za to chętnie zobaczyłabym po polsku "Historię naturalną smoków" (koniecznie z oryginalną okładką), o:
  http://www.amazon.com/Natural-History-Dragons-Memoir-Trent/dp/0765331969

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Faktycznie, to mogłoby być niezłe. trzeba to zaproponować jakiemuś wydawnictwu.

   Usuń
 4. Te zakładki zagraniczne to mistrzostwo :) Ja czasami czytuję po angielsku, więc w sumie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ostatnia brzmi bardzo dobrze, ciekawy byłbym także "The circle of twelve" ;)

  OdpowiedzUsuń

Zostaw po sobie ślad. Dziękujemy! :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...