niedziela, 9 lutego 2014

Anne Rice: Kuszenie


Po przeczytaniu pierwszej części byłam pozytywnie zaskoczona. Przygoda jaka tam się rozegrała, nawrócenie się i walka o niewinnych ludzi. Pokazane zostało w niej, że każdy jest dobry. W każdym człowieku mieszka dobro, ale czasem jest ukryte lub zagubione w nim. Wystarczy czasami mała pomoc, czasami trzeba włożyć więcej wysiłku, aby ludzie zagubieni mogli wkroczyć na drogę dobra. W książce było ukazanie, że każdy zasługuje na drógą szansę bez względu na to co zrobił.

 Druga część jest kontynuacją przygody i umocnienie w wierze Tobego. Po dowiedzeniu, się że ma syna, pragnie go zobaczyć wraz z jego matką. Gdy wreszcie spotyka swojego syna jest bardzo szczęśliwy i pragnie, aby mały Toby był szczęśliwy wraz ze swoją matką. Odkrywa, że choć minęło dziesięć lat to nadal kocha Lionie, ale czy można wszystko naprawić po takim czasie?

Ma do wykonania kolejną misję. Musi uratować niewinne życie umierającego chłopca i lekarza pochodzenia Żydowskiego, który po śmierci chłopca zostanie oskarżony o zbrodnie jakiej nie dokonał. Nadmiar złego dom, w którym mieszka lekarz jest nawiedzony przez złego ducha, który niszczy dom i rzuca przedmiotami. Czy Toby będzie na tyle sprytny by odkryć tajemnicę trucia młodego chłopca i czy uratuje Vitalego przed niesłusznym oskarżeniem?

Książka jest bardzo wciągająca i pouczająca. Choć jest krótka, historia w niej zawarta jest ciekawa i poruszająca. Daje dużo emocji oraz niedowierzanie co mogą uczynić ludzie dla drugiego człowieka. Plusem jest to, że niektóre wydarzenia lub początki wydarzeń są prawdziwe.

Autorka: Anne Rice
Tytuł: Kuszenie
Część: II
Wydawnictwo: Otwarte
Stron: 222
Ocena: 6/10

2 komentarze:

  1. Pierwsza część trochę mnie rozczarowała, liczyłam zdecydowanie na więcej, więc pewnie minie trochę czasu zanim sięgnę po "Kuszenie". Zrobię to jednak na pewno :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie taką Annę Rice lubię - duże rozczarowanie... :( nudni bohaterowie, fabuła też średnia - motyw anioła jakoś nie przyciąga.

    OdpowiedzUsuń

Zostaw po sobie ślad. Dziękujemy! :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...