sobota, 25 stycznia 2014

Anne Rice: PokutaJest to książka, która zachwyca prostotą języka. Treść jest niesamowita, a historia w niej zawarta porusza serce i umysł. Pokazuje losy małego chłopca, dorosłego mężczyzny, który zmierza w … (jakim kierunku?)

Można się z niej dowiedzie o historii religijnej i o budowlach. Ukazuje stary Paryż i katedrę, opowiada kawałek historii, która na lekcjach jest nudna, a w książce czyta się z chęcią.

Czytając ją możemy poznać historię chłopca, który w młodym wieku musiał stać się głową rodziny. Być wsparciem dla matki, która nie była w stanie podnieść się z dna. Dwójce rodzeństwa musiał zastąpić ojca i stać się wzorem do naśladowania. Marzenia musiał zostawić w tyle i zapomnieć o nich. Talent dzięki nauczycielce nie przepadł na marne. Dzięki pielęgnowaniu go i rozwijaniu rozkwitł jak piękny kwiat. A gra na bardzo startym instrumencie. Jego gra poruszała ludzi.

Poznajemy historię już z opowieści dorosłego mężczyzny. Płatnego zabójcy, który postępuje w słusznej sprawie dla ,, Pana Sprawiedliwego’’. Czy zabijanie nie winnych, a może raczej ludzi, którzy byli źli jest dobre? Życie miał ciężkie. Na pomoc mu przychodzi Malachiasz. Wtedy zaczyna się gra z czasem i walka o życie dwójki ludzi. (ale czy Ci ludzie byli nie winni?)

Wciągająca historia i opowieść, która wstrząsa. Nadaje mnóstwo pytań. Masę emocji i mieszaninę uczuć. Czytając myśli się o własnym życiu i w jakim kierunku ono biegnie.

Autor: Anne Rice
Tytuł: Pokuta
Część: I
Wydawnictwo: otwarte
Stron: 298
Ocena: 8/10

3 komentarze:

  1. Raczej nie dla mnie, choc po twórczość Anne Rice musze w końcu sięgnąć ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Lubię jej cykl o wampirach i czarownicach, ale do aniołów jakoś się przekonać nie mogę.

    OdpowiedzUsuń
  3. Właśnie ostatnio się zastanawiałam, dlaczego o tej książce jest tak cicho w końcu to rice, sama jeszcze jej nie przeczytałam, ale po prostu musze kiedyś zagłębić się w tej historii

    OdpowiedzUsuń

Zostaw po sobie ślad. Dziękujemy! :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...