wtorek, 4 czerwca 2013

L. J. Smith: Pamiętniki Wampirów: Pamiętnik Stefano Tom V Azyl


Kolejny tom z cyklu Pamiętniki Wampirów Pamiętnik Stefano. Jest to już tom 5 pot tytułem Azyl, jest to przedostatnia książka z tej serii. Jak w poprzednich tomach tak i teraz jest bardzo ciekawa i interesująca opowieść o dwóch braciach. Czym więcej czyta się tym lepiej można rozszyfrować autora. Już mamy małą pewność co może kryć się w danej książce. Choć wątek jest nowy i ciekawy, to ma się uczucie, że to wszystko co się czyta już to było, ale teraz są inni ludzie i sytuacja. Bardzo lubię ten cykl, ale już jest za długi. Zniechęca już do czytania, bo po co czytać jak i tak wie się najlepsze. ( jeśli ktoś czytał Pamiętniki Wampirów to wie o co mi chodzi).

Akcja zaczyna się w małej wsi gdzie Damon ratuje życie swojemu bratu. Od tej chwili trzymają się razem. Mają do pokonania wspólnego wroga i tajemnicę którą muszą odkryć. Dzięki połączeniu sił powinno się udać, ale czy na pewno? Pod opiekę biorą mądrą dziewczynę, której Stefano pragnie pomóc. Kolejna przygoda, w której tym razem bracia walczą ram, a nie przeciw sobie. Ciekawe jak to się skończy?

Ślady przeszłości ciągną się zawsze za ludźmi i choć ich nie zauważamy to one idą zawsze koło nas. I od czasu do czasu pokazują nam swoje istnienie. Tajemnice zawsze wychodzą na jaw prędzej, czy później. A miłość pokonuje największe przeszkody. Oszustwa, zakłamanie, a nawet śmierć. Ukochana osoba nie znika z serca i pamięci, a jeśli słyszy się coś złego o niej to i tak nie zmienia to uczucia. Braterska miłość wszystko pokonuje. Brat w obronie zrobi wszystko.

Ta książka, a raczej wszystkie tomy pokazują co to znaczy braterska miłość mimo wszystko. Pokazuje ta książka silną więź braterską, ale to nie jest fikcja. Bo każdy kto ma rodzeństwo wie, że zrobił by wszystko aby bratu, lub siostrze nie stała się krzywda. Oddał by własne życie za brata, bo to jest właśnie miłość.

Autor: L. J. Smith
Tytuł: Pamiętniki Wampirów: Pamiętnik Stefano Tom V Azyl
Okładka: miękka
Część: V
Stron: 242
Wydawnictwo: Amber
Ocena: 6/10

3 komentarze:

  1. Książki mi jakoś nie podchodzą z tej serii, wolę serial.

    OdpowiedzUsuń
  2. Książka nie dla mnie. Po przeczytaniu jednego dzieła L.J. Smith mam dość i nigdy więcej.

    OdpowiedzUsuń
  3. Nie lubię takich klimatów. To raczej nie książka dla mnie.

    OdpowiedzUsuń

Zostaw po sobie ślad. Dziękujemy! :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...