piątek, 24 maja 2013

Cat Patrick: Zapomniane


Bohaterką książki jest szesnastoletnia London, która uczęszcza do liceum. Ma serdeczną przyjaciółkę Jamie. Osoby, które dobrze jej nie znają widzą w niej zwykłą dziewczynę, która nie ma w sobie nic dziwnego. A jednak. Ma wielki sekret, który znają tylko dwie osoby jej naprawdę bliskie mama i Jamie. Gdy była małym dzieckiem pewne zdarzenie o którym dowiecie się w książce zabrało jej pamięć ze wspomnieniami z przeszłości. Od tej pory robi zawsze wieczorem notatki to taka cząstka jej pamięci. Gdy nadchodzi 4:33 jej umysł się resetuje. Od tej pory jej jedyną pamięcią są notatki, które czyta codziennie rano. Wstaje i czyta notatki, aby móc zobaczyć co było wczoraj, lub kilka dni wcześniej. Jej mama i przyjaciółka, bardzo jej pomagają, ale to co mówią to tylko słowa i wspomnienia London, które ona sama im opowiedziała. Niestety dziewczyna nigdy nie przypomni sobie jakie emocje jej towarzyszyły. Dar, a może przekleństwo? Zamiast pamiętać przeszłość, ona widzi kawałki swojej lub czyjejś przyszłości.

Do szkoły przychodzi nowy przystojny chłopak hm… chyba gdzieś to już czytałam, tylko sytuacja była odwrotna. (Cała sytuacja dzieje się przed szkołą w mroźny zimowy dzień. Gdy zadzwonił alarm przeciwpożarowy wszyscy wychodzą ze szkoły, i London ubrana w krótkie spodenki i za dużą koszulkę.) Więcej nie zdradzę, ale łatwo się domyśleć co będzie dalej.

Cała historia wydaje się nizała, nawet ze znajomym wątkiem. Pomysł na książkę fajny nawet ośmielę napisać genialny, sposób napisania i wygląd może być, ale na tym koniec plusów. Co prawda czyta się ją szybko a nawet błyskawicznie. Minusem, jest to że chce się poznać treść książki i kilka niezłych żeby były lepiej rozbudowane, lub żeby pokazywały więcej emocji wątków. Co do zakończenia nie jestem zadowolona, ale to już moje osobiste zdanie i nie każdy musi się z tym zgodzić.

Życie dziewczyny nie jest łatwe. Po przeczytaniu książki sama zastanawiam się jak to by było stracić pamięć i nie pamiętać przeszłości. Na pewno by to było wielkim szokiem, dziewczyna wtedy miała kilka lat, więc przyzwyczaiła się do tego. Pamięć jest nam potrzebna do wspomnień, które pokazują w trudne i smutne dni, że nie zawsze było tak źle. Wspomnienia to taki koc ochronny, który w gorsze dni pociesza, pokazując miłe chwile. Pamięć to nie tylko obrazy, ale także uczucia i emocje, które są bardzo cenne w życiu. Bez pamięci i wspomnień nasze życie by było nudne a może nie, bo książka ,,mówi” coś innego i mało warte. 

Tytuł: Zapomniane
Autor: Cat Patrick
Część: -
Okładka: miękka
Stron: 311
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Ocena: 5/105 komentarzy:

 1. Raczej ją sobie odpuszczę...

  OdpowiedzUsuń
 2. Zdecydowanie nie dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytałam i lubię, ale znam lepsze książki.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie wiem... mam bardzo mieszane uczucia... może kiedyś przeczytam.

  OdpowiedzUsuń

Zostaw po sobie ślad. Dziękujemy! :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...