wtorek, 3 lipca 2012

L. J. Smith: Wizje w mrokuUwielbiam książki Pani Smith w każdej znajduje coś ciekawego. Książka jest napisana prostym językiem, podzielona na trzy działy, w których są wciągające wątki. Książkę czyta się szybko i dobrze. Wątki wciągają i trzymają czytelnika w napięciu do końca. 

Główna bohaterka ma na imię Kaitlyn, jest nie lubiana w szkole i nazywana czarownicą. Chodzi do ostatniej klasy w liceum. Ma paranormalne zdolności, jej rysunki przedstawiają wizję tego co się stanie w najbliższym czasie. Wizje na rysunkach przychodzą same, czuje swędzenie ręki i ołówek sam w jej dłoniach rysuje. Przez wydarzenie z dzieciństwa, w którym przewidziała zdarzenie została nazwana czarownicą.
Jej mama szybko zmarła była wychowywana przez ojca. Nie mieli za dużo pieniędzy, ale bardzo się kochali.
Pewnego dnia znowu namalowała rysunek, który przedstawiał pajęczynę i małe dziecko. Nie wiedziała co może to oznaczać. Gdy przyszła pani i powiedziała, że dyrektor ją wzywa nie była zdziwiona. Często uciekała, bo nie wytrzymywała w szkole. W gabinecie poznała Joyce, która była naukowcem i chciała zabrać dziewczynę do swojego instytutu w celu zbadanie jej zdolności paranormalnych. Zaprosiła także jeszcze cztery osoby, z różnych części kraju, w zamian za badania otrzymają pokaźną sumę pieniędzy. Dzięki min Kait będzie mogła pójść na studia. Wychodziła ze szkoły razem z Joyce i na jej oczach zdarzył się wypadek. Była w szoku, bo pajęczyna którą narysowała to była pęknięta szyba samochodu, a na niej dziecko. Po rozmowie z tata zgodziła się na wyjazd. Przyleciała do San Francisco, na lotnisku spotkała mężczyznę, który był dziwnie ubrany i coś od niej chciał. Uciekła od niego, razem z Joyce przyjechali do instytutu. Miała pokój razem z Anną, poznała Lewisa. Gdy szła przez korytarz po schodach wchodził Rob. Dziewczyna potknęła się i pobiła nogę, chłopak miał uzdrawiające zdolności. Pomógł Kaitlyn (uzdrowił jej nogę), spodobał się jej i bardzo chciała, żeby odwzajemnił jej uczucie. Gabriel chłopak o ciemnej przeszłości, który rozmawia tylko z Kait i darzy ją sympatią choć tego nie okazuje. Badania odbywają się w laboratorium, głównym szefem jest Pan Zetem, a Marisol jest studentką i pomaga w badaniach. Do Kaitlyn przychodzi Marisol i ostrzega ją, każe jej uciekać z tego miejsca. Dziewczyna mówi wszystko dla Joyce, a potem dowiaduje się, że studentka jest w szpitalu. Zaczyna odkrywać dziwne rzeczy w instytucie. Mówi o wszystkim dla pozostałej czwórki kolegów i robią własne śledztwo co nie jest łatwe. Po odkryciach uciekają i przeżywają różne historie. 

Przygoda, magia i wyjaśnienie do końca sprawy z instytutu. Trzyma w napięciu, zdarzenia, które mrożą krew w żyłach. Świetna fabuła i wyobraźnia autorki. I co najbardziej lubię uczucie do dwóch chłopaków. Kait musi wybrać między dwóją chłopaków, a decyzja nie będzie prosta, lecz serce samo wie którego kocha najbardziej.

Świetna wciągająca książka, trzymająca w napięciu. Wątki i przygody bardzo dobrze ukazane. Strach, ucieczka i uczucia. Wszystko w niej jest wciągające, jest świetna do samego końca.
Polecam ją każdej dziewczynie, miłość gra w niej dużą rolę, ale większą przygoda i śledztwo. Książkę też mogę polecić chłopakom, jest naprawdę dobra wątki przygodowe wciągają.

Tytuł: Wizje w mroku
Autor: Lisa Jane Smith
Okładka: miękka
Stron: 547
Wydawnictwo: Amber
Ocena: 10/10

1 komentarz:

  1. kocham tą książkę :) Jest naprawdę wspaniała :)

    OdpowiedzUsuń

Zostaw po sobie ślad. Dziękujemy! :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...