poniedziałek, 16 lipca 2012

Kelly Keaton: Z ciemnością jej do twarzy


Czyta się książkę szybko i lekko. Jest podzielona na dziewiętnaście rozdziałów, w których są zawarte ciekawe informacje o życiu Ari. Opisane zdarzenia i sytuacje są przedstawione przez nią.
Odważna i buntownicza dziewczyna. Umie walczyć, nie lubi porażek. Jest inna niż reszta ludzi, wyróżnią ją jasne włosy i jasnozielone oczy. Dla niej największym przekleństwem są włosy, które zawsze chowa w postaci ciasnego koka na karku. Pod kącikiem prawego oka mam tatuaż księżyca w kształcie sierpa. Ari jest wychowywana przez rodzinę zastępczą. Jak miała kilka lat jej matka oddała ją do domu dziecka. Wyrusza aby znaleźć matkę. Co nie będzie łatwe, a przyniesie jej ból i cierpienie, poznanie prawdy o sobie i klątwę, którą nosi jej rodzina.
Książka zaczyna się w szpitalu psychiatrycznym Rocquemore Hause, gdzie Ari przyjechała dowiedzieć się czegoś o matce. Wiadomość o śmierci jej ją zszokowała. Dowiedziała się kilku informacji o niej i dostała pudełko po butach, w którym znajdowały się rzeczy po niej. W pokoju hotelowym otworzyła pudełko. Jej uwagę przykuł list skierowany do niej. (list znajduje się na okładce książki) Najważniejszym słowem jest UCIEKAJ. List od matki sprawił, że chciała poznać prawdę i postanowiła jechać do Nowego Orleanu.
W książce dowiadujemy się informacji o mieście. Nowy Orlean nazywa się Nowy 2, po zdarzeniach jakie tam zaszły (kataklizm) mieszka tam mała liczba ludzi. Chodzą pogłoski, że mieszkają tam dziwne stwory: wampiry, hybrydy itp.
Gdy Ari postanowiła jechać do Nowego 2 natychmiast wymeldowała się z hotelu i poszła do samochodu. Została zaatakowana przez nieznajomego. O mało nie przejechała ją ciężarówka, którą prowadziła dwunastolatka, to z nią pojechała do Nowego 2. Na nocleg została u Crank, gdzie poznała swoich przyszłych przyjaciół. To miasto nie wyglądało najlepiej, a dzieci w dziwny sposób zarabiały na siebie.
Książka jest w zasadzie o Ari, która chce zdjąć za wszelką cenę klątwę. Przyjaciele, a zwłaszcza chłopak o imieniu Sebastian dużo jej pomaga. To do niego zaczyna bić dziewczynie mocniej serce i te czułe pocałunki. Wątek miłosny ustępuje miejsca, poszukiwaniom prawdy o sobie, jej przygodach związanych z tym i walce pomiędzy złą boginią.
Książka jest bardzo dobra nie mogę się doczekać drugiej części gdzie odbędzie się chyba ostateczna walka pomiędzy dziewczyną, a złą boginią.
Chciałam za książkę podziękować bardzo mojej polonistce. To dzięki niej przeczytałam ją i wiem, że było warto. O niej dowiedziałam się z innej książki i byłam nie do końca przekonana czy przypadnie mi do gustu. A jednak przypadła.

Tytuł: Z ciemnością jej do twarzy
Autor: Kelly Keaton
Okładka: miękka
Część: I
Stron: 257
Wydawnictwo: Znak emotikon
Ocena: 8,5/10

1 komentarz:

  1. Aj tam, zaraz dziwne stwory, wampiry z Nowego Orleanu? Toż to tylko Lestat :3 Sama Ari zajeżdża mi Mary Sue... chociaż patrząc na tego typu powieści, co druga bohaterka sprawia takie wrażenie. Raczej nie dla mnie ;)
    Tak btw, troszkę mniej szczegółowe streszczenie, a więcej Twoich wrażeń po lekturze i będzie super :)

    OdpowiedzUsuń

Zostaw po sobie ślad. Dziękujemy! :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...