niedziela, 8 lipca 2012

Gwen Hayes: Strąceni
Książka jest napisana z punktu widzenia Theio. Choć jest kilka fragmentów gdzie role opowiadania sytuacji przyjmuje Haden, nawet ma swoich kilka rozdziałów gdzie są opisane jego losy.

To doskonała książka łącząca w sobie kilka tematów. Miłość dziewczyny do chłopaka, ze snów i odtrącającego ją w rzeczywistości. Dramat rodzinny: dziewczyna nie odczuwa miłości od ojca, a do tego jest strasznie nadopiekuńczy i nieprzyjemny. Można także poznać jak różne są dziewczyny i jak trudno jest je zdobyć.

To raczej nie możliwe, żeby książka wciągnęła czytelnika od samego początku. Większość książek potrzebuje czasu, aby się rozkręcić. Z tą jest inaczej, od samego początku wciąga. Pierwsza scena: spadający chłopak i spalający się na oczach Theio jest niesamowita.
Dziewczyna jest uwięziona przez ojca i nie może nic zrobić bez jego wiedzy. W zamian za dodatkowe lekcje muzyki dostała iPode’a. Ojciec myślał, że dzięki temu będzie miał większą kontrolę nad nią, i że nie będzie czytać więcej książek. Mylił się. Gdy czytała książkę spojrzała przez okno i zobaczyła spadającego chłopaka całego w płomieniach. To po tym wydarzeniu każdej nocy śniła o nim. A raczej śniła na jawie.
W szkole miała dwie przyjaciółki Amelie romantyczkę z ukrytą mocą i Donny silną dziewczynę z charakterem. Theio bardzo lubiła ich towarzystwo. Przyjaciółki trzymały się razem i zawsze sobie pomagały, w każdej sytuacji. 

Kilka dni po scenie z płonącym chłopakiem ujrzała go. Stał w sekretariacie otoczony dziewczynami, ale patrzył na nią. Nie była pewna czy to ten sam chłopak co ze snów. Jej życie od tego dnia się zmieniło. Dalsze wydarzenia są bardzo ciekawe. 

Mogę zdradzić tylko, że po zdarzeniu w szkole ojciec Theio zaczął się zmieniać. I to prawda, że strach o najbliższych zmienia ludzi, choć nie od razu, ale powoli ich sytuacja zaczęła się zmieniać.
Bardzo spodobała mi się ta książka. Czekam na premierę drugiej części „Śniąc na jawie”, która będzie 14 sierpnia.

Autor: Gwen Hades
Tytuł: Strąceni
Część: I
Okładka: miękka ze skrzydłami
Stron: 318
Wydawnictwo: Amber
Ocena: 10+/10

4 komentarze:

 1. cudna okładka :D
  I ciekawa książka , więc będe musiała przeczytać . :D
  http://books-for-imagination.blogspot.com/ zapraszam do mnie oraz oczywiście obserwuje . ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. No cóż, widziałam książkę niejednokrotnie w księgarni, ale mnie do niej nie ciągnęło. Teraz zaczyna :D
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Mnie zachęciłaś i zacznę się za nią rozglądać :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Czuję się zachęcona. Już zaczynam szukać ;)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń

Zostaw po sobie ślad. Dziękujemy! :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...