czwartek, 28 czerwca 2012

Cate Tiernan: Ukochany nieśmiertelny


Książka jest napisana jako pamiętnik. Nastasya opowiada w niej swoją historie z przeszłości, ale również z teraźniejszości. Dziewczyna zwraca się bezpośrednio do czytelnika. Wspomnienia dziewczyny są straszne. Bardzo dużo przeżyła i przeszła w swoim życiu. Jej historia jest smutna, a zarazem pokazuje jakie było życie w czasach odległych.
Akcja książki zaczyna się w Londynie. Grupka przyjaciół wychodzi z klubu podczas bójki dwóch dziewczyn. Zachowanie ich nie spodobało się dla taksówkarza, dlatego on wyrzucił ich z taksówki. Inciemu to się nie spodobało i wymierzył dla taksówkarza karę (przy pomocy magii złamał mu kręgosłup). Bez udzielenia pomocy zostawili go tam i poszli na imprezę. Nastasya nie mogła pogodzić się z tą myślą, że nie pomogła mężczyźnie. Postanowiła pojechać do Massachusetts do kobiety, którą poznała kilkadziesiąt lat temu. Dziewczyna postanowiła zmienić swoje życie, nauczyć się być dobrą. Po incydencie, który zaszedł wyjechała z River Edge.
Nastasya widziała we wszystkim co robi zło, chciała się pozbyć tego, ale nie mogła. Uciekała przed swoją naturą (nie uprawiała magii) i przed chłopakiem, z którym nigdy się nie rozstawała.
Jednak wróciła do River. Tam poznała chłopaka o imieniu Reyn, wydawał jej się znajomy. Chłopak był nieprzyjemny , zimny i drażniący, a jednak było coś w nim, bo ciągnęło dziewczynę do niego. Miała kłopoty z zazdrosną Nell, która kochała Reyna i była o niego zazdrosna. Choć chłopak nie odwzajemniał uczuć. Ludzie znajdujący się tam (nauczyciele) uczyli ją nowych rzeczy i jak można inaczej postrzegać świat. Gdy była na pierwszych zajęciach grupowych usłyszała czyjeś myśli. Wtedy zaczęła odkrywać, że ma moc, której nie chce. Książka rozwija się przy kolacji, na której jest rozmowa o gwiazdach. Dziewczyna zaczyna układać w głowie kim jest i poznała z jakiego domu pochodzi. Podczas rozwijania swojej mocy miała wizje i widziała swoją przeszłość, w której rolę grał chłopak Reyn. Co widziała było straszne i szokujące. Musiała nauczyć się przebaczać, układać wszystkie zdarzenia. Przeszłość zostawić za sobą, a żyć teraźniejszością.
Książka jest fantastyczna i niesamowita. Pokazuje losy dziewczyny , która jest nieśmiertelna. Jak uczy się życia w teraźniejszości. Książka początkowo wolno wprowadza czytelnika, lecz gdy Nastasya zaczyna poznawać moc i swoją przeszłość to wtedy książka wciąga najbardziej. Dobrze, że mogę zacząć drugą część, bo jestem bardzo ciekawa dalszych losów.
Polecam książkę nie tylko dziewczynom, ale i też chłopakom. Powinno im się spodobać, są fragmenty i dla nich.

Tytuł: Ukochany nieśmiertelny
Autor: Cate Tiernan
Część: I
Okładka: miękka
Stron: 343
Wydawnictwo: Amber
Ocena: 9/10

1 komentarz:

  1. Właśnie się dowiedziałam, że mama kupiła mi ją na wyprzedaży za 7 zł ;p
    Zobaczymy czy mi się też spodoba ;)

    Zapraszam na mojego nowego bloga:
    wpapierowymswiecie.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń

Zostaw po sobie ślad. Dziękujemy! :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...